در سفر به نوشهر، کجا بریم؟چی بخوریم؟کجا بمونیم؟

اگر شما هم به مازندران سفر کنید قاعدتا یکی از شهر های توریستی که برای اقامت انتخاب می کنید نوشهر خواهد بود. نوشهر یکی از شهرهای مازندران است که به افرادی که از جاده چالوس به آن سفر می کنند بسایر نزدیک تر از سایر شهرها می باشد. نوشهر علاوه بر ساحل چشم انداز دارای مکان های دیدنی بسیاری نیز می باشد. اگر بخواهید به نوشهر سفر کنید برایتان سوال پیش می اید که در سفر به نوشهر، کجا بریم؟چی بخوریم؟کجا بمونیم؟

در این بخش قصد داریم به شما اطلاعات دهیم که در نوشهر کجا بریم، چی بخوریم و در کجا بمانیم.

توی نوشهر غذا چی 1بخوریم

رستوران ها و فستفود های نوشهر

اگر به نوشهر سفر کرده اید و به دنبال غذاهای خوشمزه هستید باید بگوییم در جای درستی قرار دارید. می دانیم که در کنار این همه مکان های دیدنی و توریستی نوشهر به دنبال یه غذای خوشمزه هم هستید تا بتوانید سفر خود را تکمیل کنید.

در نوشهر، رستوران ها، کافه ها و فستفودی های بسیار زیادی قرار دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اگر به غذاهای فستفودی علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم سری به کیوانو بزنید. کیوانو در میدان همافران قرار دارد و با ساحل نوشهر 5 دقیقه فاصله دارد. کیوانو در بین اهالی نوشهر به کیفیت بالا، مواد اولیه تازه و خوشمزگی معروف است. قاعدتا کیوانو بهترین رستوران در نوشهر می باشد که می تواند برای شما خاطره ای ماندگار ثبت کند و دلیلی باشد تا شما را دوباره به نوشهر بکشاند.

اگر به دنبال غذای دریایی هستید به شما پیشنهاد می کنیم به رستوران قصر دریا نوشهر بروید و اگر به دنبال غذاهای ایرانی هستید به سمت رستوران دامون نوشهر حرکت کنید. اگر هم میخواهید غذاهای محلی نوش جان کنید به رستوران سنتی شومینه نوشهر بروید.

مکان های دیدنی و توریستی نوشهر

تنگدار

تنگ دار

همان طور که از نامش پیدا است تنگ دار یک دره ی باریک می باشد که از وسط آن روزدخانه ای عبور می کند. لوکیشن تنگ دار واقع در 8 کیلومتری نوشهر، جاده کوشک سرا، پل رودخانه کرکو می باشد. زمانیکه شما به پل رودخانه کرکو برسید باید مابقی راه را پیاده روی کنید. پیشنهاد ما این است که این مسیر را در تابستان پیمایش کنید.

بازار نوشهر

از هر چیزی بتوانیم بگذریم از خرید نمیتوانیم. اگر شما هم به دیدن و گشت و گذار در بازارهای محلی علاقه دارید حتما از بازار نوشهر دیدن فرمایید. کلی حال و هوای محلی مازندرانی در آن به چشم می خورد. دیدن حصیربافی ها، سبزی ها و ترشی های رنگارنگ در آن بسیار چشم نواز است.

بازار نوشهر
تالاب ارواح نوشهر

تالاب ارواح یا ممرز

تالاب ارواح یا ممرز یکی از آثار ملی ایران نیز محسوب می شود که در روستای چلندر نوشهر قرار دارد. دلیل نامگذاری این تالاب این است که درختانی که از این تالاب بیرون آمده اند دارای شاخه های خشک شده اند.

پارک جنگلی سی‌سنگان

در 27 کیلومتری شهر نوشهر پارک جنگلی سی‌سنگان قرار دارد که می تواند بهترین گزینه برای ماندن در یک مکان جنگلی، چادرزدن و برپا کردن یه کمپ عالی باشد.

جنگل سیسنگان
دریاچه-آویدر

سد و دریاچه آویدر

اگر بخواهید بعد از پارک جنگلی سیسنگان به سمت دریا حرکت کنید به شما پیشنهاد می کنیم به سد و دریاچه آویدر سر بزنید. درست بعد از پارک جنگلی سیسنگان وارد روستای صلاح‌الدین‌کلا می شوید. در این سد شما می توانید قایق سواری نیز بکنید و از منظره ی بکر آن لذت ببرید.

روستای لاشک

یکی از زیباترین روستاهای نوشهر لاشک نام دارد که دارای آب و هوای بسیار خنک حتی در تابستان می باشد.

روستای لاشک
دیوچشمه

دیو چشمه

دیو چشمه در روستای کجور در 50 کیلومتری جنوب‌شرقی نوشهر قرار دارد. این منطقه درای آب وهواب کوهستانی و ییلاقی است پس بسیار خنک می باشد. یک ضرب المثلی در بین اهالی دیو چشمه مرسوم است هر کسی آب دیو چشمه را بنوشد، دوباره به اینجا بازمی‌گردد.

آبشار زانوس

بعد از دیدن دیوچشمه شما را در روستای کجور روستای زانوس یک ابشار به نام زانوس قرا دارد. این آبشار در کنار جاده قرار دارد.

ابشار زانوس
روستای کندلوس

کندلوس

روستای کندلوس زیباترین روستای مازندران می باشد که همه ساله تعداد زیادی گردش گر را به خود جذب می کند. بافت زیبای آن، ساختمان های قدیمی روستایی، خانه مینا در قصه عاشقانه محلی مینا و پلنگ همگی زیبایی این روستا را دو چندان کرده است.

موزه مردم ‌شناسی کندلوس

این موزه در ۷۵ کيلومتری جنوب شرقی نوشهر، منطقه کجور، روستای کندلوس قرار دارد که شامل بافته‌ها، پوشاک و زینت‌آلات روستایی، مجسمه‌ها، نقاشی‌های سنتی و قهوه‌خانه‌ای، ظروف و ابزارآلات فلزی و چوبی و اشیا و ظروف سفالی، چینی‌آلات و وسایل روستایی از هزاره دوم قبل از میلاد تا دوره قاجاریه می گردد. همچنین اسناد و کتب خطی، نسخ خطی، کلام‌الله مجید، دیوان اشعار، عقدنامه‌ها و فرامین نیز در این موزه به چشم می خورد.

موزه مردم شناسی کندلوس
موزه گیاهان دارویی نوشهر

موزه گیاهان دارویی کندولس

یکی دیگر از موزه های روستای کندلوس موزه گیاهان دارویی است که از سال 1365 برای پرورش گیاهان دارویی به مساحت 10 هکتار دایر می باشد.

آبشار دارنو و دریاچه فراخین

برای رفتن به آبشار 25 متری دارنو باید از کمربندی نوشهر، به جاده معدن سنگ، منطقه فراخین بروید. این آبشار در کنار دریاچه فراخین قرار دارد. با خودروی شخصی نمی توانید به آنها بروید. اگر آن مکان را به خوبی نمی شناسید از راهنماهای محلی کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. خود دریاچه فراخین در قلب جنگل قرار دارد و بی شک بهترین جا برای فرار کردن از شلوغی شهر ها و مدیتیشن است.

آبشار دارنو و دریاچه فراخین
دریاچه خضر نبی

دریاچه خضرنبی

در نزدیکی روستای نمور دریاچه ای قرار دارد که اهالی روستا بر این باورند که حضرت خضر روزی از این دریاچه عبور کرده است. از این رو این دریاچه خضرنبی نامگذاری شده است.

باغ گیاه شناسی نوشهر

دومین باغ گیاه شناسی کشور به نام باغ اکولوژی نوشهر در این شهر قرار دارد. در این باغ گیاه شناسی گونه های نادر و در حال انقراض نگداری می شود. نام باغ گیاه شناسی نوشهر در سازمان میراث فرهنگی کشور نیز ثبت شده است.

باغ گیاه شناسی نوشهر
جنگل نیرنگ

پارک جنگلی خانیکان (جنگل نیرنگ)

پارک جنگلی خانیکان (جنگل نیرنگ) در 5 کیلومتری نوشهر در روستای کوشکسرا قرار دارد. بهترین زمان برای کمپ در این مکان بهار و پاییز می باشد تا بتوانید از هوای بهاری و زیبایی رنگارنگ پاییز آن بهره ببرید.

موزه مردم شناسی روستای کوشکسرا

این موزه توسط خانم تبریزی، بانوی مجسمه‌ساز و کارآفرین در روستای کوشکسرا تاسیس شد. درآمد این موزه برای محصلین این روستا صرف می شود. شما در این موزه می توانید لباس‌های محلی، وسایل و ابزارهای محلی مازندران، سنگ قبرهای قدیمی و تاریخی روستا را مشاهده کنید.

موزه مردم شناسی کوشکسرا
منطقه نمونه گردشگری سیترا

منطقه نمونه گردشگری سیترا

منطقه نمونه گردشگری سیترا 19 هکتار مساحت دارد و شما می توانید در آن به جت‌اسکی، قایق‌سواری، والیبال ساحلی و پیاده‌روی در امتداد دریا بپردازید. این منطقه گردشگری می تواند پذیرای 150 هزار خودرو باشد.

آبشار چلندر

در روستای چلندر در جاده ی نوشهر به نور آبشار چلندر قرار دارد که یکی از جاذبه های گردشگری نوشهر می باشد.

آبشار چلندر
چشمه گردوک

چشمه گردوک

چشمه گردوک در روستای سنگ تجن نوشهر قرار دارد که یکی از تامین کنندگان آب نوشهر می باشد. نام دیگر آن چشمه گردو می باشد. چرا که در اطراف آن تا چشم کار می کند باغ گردو وجود دارد.

تنگه میخساز

به تنگه میخساز گذرگاه رستم نیز می گویند. از جمله افراد مشهوری که در این تنگه اطراق کردند یکی رستم و یکی ناصرالدین شاه قاجار بوده است.

تنگه میخسار
فرودگاه-نوشهر

فرودگاه نوشهر

شاید فکر کنید فرودگاه که دیگر دیدن ندارد اما فرودگاه نوشهر از قدیمی ترین فرودگاه های کشور به شمار می آید.

موزه دریایی نوشهر

موزه دریایی در نوشهر، مجاور برج کنترل بندر نوشهر قرار دارد. هر کسی که به کشتی و کشتیرانی علاقه دارد می تواند از این موزه نیز دیدن کند.

موزه دریایی نوشهر

در نوشهر کجا بمانیم؟

شما می توانید در اقامت گاه های جاده نوشهر و هتل ها بمانید یا که ویلا اجاره کنید. از بهترین هتل های نوشهر می توان به هتل صدف، هتل آپادانا، هتل آپارتمان کسری و هتل پرشیا اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =