43 حقیقت جالب درباره غذاهای ایتالیایی

یکی از پر طرفدارترین غذاهای فرنگی، غذاهای ایتالیایی است که در سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است. آیا می خواهید حقایق جالب غذاهای ایتالیایی را بدانید؟ برای بسیاری از مردم، از جمله کیوانویی ها، عشق به غذاهای ایتالیایی دلیل اصلی بازگشت مجدد آنها به بهترین رستوران در نوشهر است. اگر از فرهنگ غنی، روستاهای زیبا، شهرهای هیجان انگیز و مناظر باورنکردنی فاکتور بگیریم، غذاهای ایتالیایی همیشه وسوسه انگیزترین انتخاب های وعده های غذایی ما هستند. در اینجا برخی از حقایق مورد علاقه ما در مورد غذاهای ایتالیایی آورده شده است تا ذائقه شما را قلقلک دهد.

حقایق پاستای ایتالیایی

حقایق پاستای ایتالیایی

حقایق پاستای ایتالیایی

1.بیش از 350 نوع پاستا در ایتالیا وجود دارد – از اندازه های مختلف اسپاگتی، راویولی، پنه یا لوله ای، تا رشته های بلند فرفری گرفته تا برای هر شکل پاستا یک سس خوشمزه نیز وجود دارد.

2.پاستا خشک با آرد بلغور گندم دوروم و آب تهیه می شود در حالی که پاستای تازه از آرد، آب و تخم مرغ درست می شود.

3. بسیاری از مردم بر این باورند که در قرن سیزدهم مارکوپولو پاستا را از سفرهای خود به چین به آورد. اما، در واقع، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ایتالیایی‌ها یک قرن قبل از سفر تاجر به خاور دور، پاستا می‌خوردند.

4.در ایتالیا پاستا را با چنگال می خورند نه با قاشق. و این یک سنت است.

5.تحقیقات سازمان بین المللی پاستا (IPO) نشان می دهد هر ایتالیایی سالانه 27 کیلوگرم یا 60 پوند پاستا می خورد.

6.اما اندازه سرو پاستا بسیار کوچکتر از چیزی است که ما به آن عادت کرده ایم و تنها 100 گرم در هر وعده میل می کنند.

7.بر اساس افسانه اس، سرآشپز زافیرانو برای جشن ازدواج لوکرزیا بورجیا با دوک فرارا در سال 1487 پاستا تالیاتل درست کرد. ظاهراً او از موهای بلوند بلند عروس این غذا را الهام گرفته است.

8.فتوچینی آلفردو غذایی نیست که سرآشپزهای ایتالیایی با آن آشنا باشند. این پاستا ی محبوب در دهه 1970 در نیویورک از یک دستور پخت پایه پاستا بیانکو – پاستا پر شده با کره و پارمزان اقتباس شد.

حقایق جالب درباره پیتزا ایتالیایی

حقایق جالب درباره پیتزا ایتالیایی

حقایق جالب درباره پیتزا ایتالیایی

9.تاریخچه پیتزا را می توان در دوران امپراتوری یونان باستان، روم و ایران جستجو کرد. نان های مسطح مدت ها قبل با تاپینگ های گوجه فرنگی و پنیر پر می شدند.

10.پیتزایی که به شکل امروزی می شناسیم در قرن هجدهم زمانی که گوجه فرنگی به جنوب ایتالیا معرفی شد تکامل یافت.

11.اولین پیتزا فروشی در سال 1830 به نام Antica Pizzeria Port’Alba در Naples تاسیس شد.

12پیتزای مارینارا با گوجه‌فرنگی، پونه کوهی، سیر و روغن زیتون، به‌خاطر «la marinara»، همسر یک ماهیگیر ناپلی که این غذا را برای شوهرش درست می‌کرد، نام‌گذاری شده است. گفته می شود پیتزای معروف دیگر Margherita به نام یکی از آخرین ملکه های ایتالیایی نامگذاری شده است.

حقیقت های جالب درباره دسر ایتالیایی

حقیقت های جالب درباره دسر ایتالیایی

حقیقت های جالب درباره دسر ایتالیایی

13.ژلاتو نوعی بستنی ایتالیایی است اما طرز تهیه و محصول نهایی کاملاً متفاوت است. نسبت به بستنی ژلاتو چربی کمتری دارد، به آرامی خرد می شود و در دمای بالاتر از بستنی نگهداری می شود.

14.اگر می‌خواهید کانولی را در بهترین حالت خود امتحان کنید، به سیسیل بروید، جایی که آنها دستور غذا را با استفاده از ریکوتای تازه کامل کرده‌اند.

15.تیرامیسو یک دسر مدرن ایتالیایی است که اولین بار در دهه 1970 ظاهر شد. این خوراکی شیرین که با لایه‌بندی بیسکویت‌های ساوویاردی یا کوکی‌ها با کرم مارسکاپونه درست می‌شود، از منطقه ونتو در نزدیکی ونیز می‌آید و نام آن به معنای «کوچولو من را بلند کن» است.

وعده غذایی ایتالیایی

وعده غذایی ایتالیایی

وعده غذایی ایتالیایی

16.فرهنگ غذایی ایتالیا حول یک وعده غذایی طولانی و آرام می چرخد. غذاها باید با حوصله مزه دار و پخته شوند، از خوردن آنها لذت ببرید و به استثنای ژلاتو، هرگز در حین حرکت نباید غذا خورده شود.

17.یک صبحانه ایتالیایی، معروف به کولازیون، معمولاً سبک است و از قهوه و شیرینی تشکیل شده است – به نام بریوش یا کورنتو.

18.Aperitivo سنت نوشیدنی های قبل از شام همراه با میان وعده های کوچک است. معمولا بین 7 تا 9 شب سرو می شود، این نوشیدنی کلاسیک Aperitivo Campari یا Aperol spritz است.

19.وعده غذایی اصلی در زمان ناهار یا شام سرو می‌شود و معمولاً شامل چندین کورس مخصوصاً برای جشن‌ها است.

20.کورس آنتی پاستی که سرد یا گرم سرو می شود، اولین کورس غذای ایتالیایی است و به عنوان یک بشقاب از تکه های لقمه کوچک سرو می شود. این بشقاب معمولاً دارای گوشت های پخته شده، سوسیس، پنیر، زیتون و غذاهای خوش طعم است.

21.پریمو یا اولین کورس یک غذای ایتالیایی زمانی است که پاستا یا ریزوتو سرو می شود. پریمی پیاتی (اولین کورس ها) اغلب بر پایه سبزیجات است و پاستا در قسمت های کوچک سرو می شود.

22.گوشت، مرغ و ماهی همیشه غذای اصلی در ایتالیا هستند که به عنوان secondo شناخته می شوند. ثانی پیاتی (کورس دوم) معمولاً با غذاهای سبزیجاتی که به عنوان کانتورنی یا ساید شناخته می شوند سرو می گردند.

23.دولچه یا شیرینی در آخرین وعده غذایی ایتالیایی سرو می شود و همیشه همراه با قهوه که به عنوان هضم کننده شناخته می شود سرو می گردد.

پنیر ایتالیایی

پنیر ایتالیایی

پنیر ایتالیایی

24.بیش از 450 نوع پنیر ایتالیایی به نام فرماگی وجود دارد – حداقل 100 نوع بیشتر از آنچه در فرانسه تولید می شود.

25.گرانا پادانو یک پنیر سفت از شمال ایتالیا است که با دستور پخت 1000 ساله تهیه شده است.

26.به طور سنتی، پنیر موزارلای رشته ای که در پیتزا استفاده می شود با شیر گاومیش درست می شود، نه شیر گاو.

27.پکورینو به پنیر پرچرب سختی گفته می‌شود که از شیر گوسفند تهیه می‌شود و در سرتاسر ایتالیا یافت می‌شود – به ویژه در منطقه لاتزیو در نزدیکی رم، توسکانی و ساردینیا.

28.پارمیجانو رجیانو که به عنوان “پادشاه پنیرها” شناخته می شود، محبوب ترین پنیر در ایتالیا است و در انواع غذاها استفاده می شود.

حقایقی در مورد قهوه ایتالیایی

حقایقی در مورد قهوه ایتالیایی

حقایقی در مورد قهوه ایتالیایی

29.قهوه توسط بازرگانان جمهوری ونیزی از شمال آفریقا و مالت به ایتالیا آورده شد.

30.اولین کافی شاپ در ایتالیا در سال 1683 در میدان سنت مارک ونیز افتتاح شد.

31.ایتالیایی ها معمولا صبح ها کاپوچینو و کافه لاته یا قهوه شیری و اسپرسو را بعد از ظهر و عصر می نوشند. این به این دلیل است که آنها معتقدند نوشیدن نوشیدنی های شیری در بعد از ظهر برای هضم غذا مضر است.

32.ایتالیایی ها در خانه، قهوه خود را با استفاده از یک قهوه جوش موکا که در سال 1933 توسط آلفونسو بیالتی اختراع شد، درست می کنند.

مناطق معروف غذای ایتالیایی

مناطق معروف غذای ایتالیایی

مناطق معروف غذای ایتالیایی

33.غذاهای ایتالیایی بسته به منطقه و منابع طبیعی موجود آن متفاوت است. 20 منطقه در ایتالیا وجود دارد که هر کدام دارای تخصص ها و روش های آشپزی خاص خود هستند. به طور کلی غذا در شمال دلچسب تر است و از خامه و کره بیشتر از جنوب استفاده می کنند اما در جنوب تاکید بر روغن زیتون و گوجه فرنگی است.

34.در توسکانی، تاکید بر غذاهای ساده روستایی از جمله حبوبات و غلات است که در تپه‌های توسکانی رشد می‌کنند و در سوپ خوشمزه ریبولیتا می‌بینید.

35.پاستا پر شده مانند راویولی محبوب از منطقه شمالی لومباردیا (لمباردی) می آید. انواع مختلفی از پاستا شکم پر در سراسر منطقه وجود دارد که به نظر می رسد هر شهر نسخه مخصوص به خود را درست می کند – مانند کاسونچلی از برشا که در تصویر بالا مشاهده می شود.

36.ناپل فقط به خاطر پیتزا معروف نیست. از ساحل آمالفی، جزیره کاپری و منطقه نزدیک ناپل، غذاهای کلاسیک مانند اسپاگتی آل ونگوله و سالاد کاپرز – ریحان، پنیر موزارلا و گوجه فرنگی می‌آیند.

37.تنقلات در ونیز به عنوان سیکتی شناخته می شوند و مانند تاپاس اسپانیایی، می توانند برای ایجاد یک وعده غذایی ترکیب شوند و با لیوان های کوچک نوشیدنی محلی سرو می شوند.

38.پستو – سسی ساخته شده از ریحان، آجیل کاج، پارمزان و روغن زیتون – از منطقه لیگوریا، همچنین محل زندگی ریویرا ایتالیا می آید.

39.دسرهای سیسیلی در سرتاسر جهان معروف هستند اما سیسیل به خاطر غذاهای دریایی و پاستاهایش نیز معروف است. در واقع، سیسیل گاهی اوقات به عنوان قلب غذاهای ایتالیایی توصیف می شود

40.ترافل یک غذای لذیذ است که در طول سال در مناطق کوهستانی، به ویژه پیمونت، توسکانی و لو مارکه یافت می شود. در اینجا غذاهای معروف محلی شامل پاستا و غذاهای ریزوتو است که با ترافل تراشیده فراوان تهیه می شود.

سنت ها، فستیوال ها و خرافات غذای ایتالیایی

سنت ها، فستیوال ها و خرافات غذای ایتالیایی

سنت ها، فستیوال ها و خرافات غذای ایتالیایی

41.ایتالیایی ها محصولات فصلی می خورند و برخی غذاها فقط در زمان های خاصی از سال در دسترس هستند. در این سنت، کنگر فرنگی در بهار یافت می شود، در حالی که شاه بلوط در پاییز و زمستان در دسترس است.

42.جشنواره‌های غذا، معروف به ساگرا، رویدادهای اجتماعی محبوبی هستند که به غذاهای خاص و محصولات در سرتاسر ایتالیا، به ویژه در پاییز اختصاص داده شده‌اند. یکی از معروف ترین جشنواره های غذا، جشنواره ترافل سفید در آلبا، پیمونت است.

43.ایتالیایی ها بسیار خرافاتی هستند. اگر در هنگام شام دوستی را برشته می‌کنید، حتماً مستقیماً در چشمان او نگاه کنید. در غیر این صورت می گویند هفت سال بدشانسی خواهید داشت.

آیا دوست دارید غذاهای ایتالیایی میل کنید؟ غذاهای ایتالیایی متنوع است و از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، و به مواد اولیه محلی متکی است. اگر هوس غذای ایتالیایی کردید ولی نمیتوانید به ایتالیا سفر کنید کافی است به رستوران کیوانو بیایید و از خوردن غذاهای ایتالیایی لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =